26 luty 2021

Chełmża: czterech podejrzanych o pozbawienie mężczyzny wolności i dręczenie go trafiło do aresztu

fot. PAP
Czterech mężczyzn z Chełmży (Kujawsko-Pomorskie), którzy usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności 21-latka z udręczeniem, zostało tymczasowo aresztowanych. Jeden odpowie dodatkowo za usiłowanie gwałtu. Przez cztery dni więzili oni pokrzywdzonego w mieszkaniu, znęcając się nad nim.
REKLAMA

"Sąd przychylił się do wniosków prokuratury. Wszyscy czterej podejrzani w tej sprawie zostali tymczasowo aresztowani" - poinformowała PAP w piątek po południu oficer prasowa toruńskiej policji podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Sprawa, która swój finał znajdzie w sądzie, rozpoczęła się od nawiązania internetowej znajomości.

"Mężczyzna zamieszkujący w powiecie puckim nawiązał znajomość z jednym z mieszkańców podtoruńskiej Chełmży. Mężczyźni korespondowali w sprawie interesów, jakie mogą zrobić w internecie oraz wspólnego zarobku. Znajomy z sieci zaprosił 21-latka do swojego mieszkania w Chełmży" - relacjonowała przebieg zajścia podinsp. Dąbrowska.

Przyjazd pociągiem okazał się początkiem kłopotów młodego mieszkańca powiatu puckiego. Został on od 20 do 23 lutego uwięziony w mieszkaniu. Tam był m.in. bity, poniżany, a także nakłaniany do zaciągnięcia pożyczki przez internet. Jeden z oprawców usiłował go także zgwałcić.

"Uwięziony dawał znaki przechodniom, że nie może opuścić tego mieszkania. Nie był skrępowany, ale cały czas ktoś pilnował, aby nie mógł wyjść. W końcu jakoś udało mu się uciec z tego mieszkania i zawiadomić policję" - poinformowała podinsp. Dąbrowska.

Do sprawy zatrzymano pięć osób. Cztery z nich usłyszały zarzuty.

"Trzech mężczyzn jest podejrzanych m.in. o pozbawienie wolności z udręczeniem oraz rozbój" - poinformowała PAP zastępca szefowej Prokuratury Rejonowej Toruń-Wschód Joanna Becińska.

Mieszkańcy gminy Chełmża zabrali pokrzywdzonemu laptop i dwa telefony.

"Jeden z zatrzymanych usłyszał jeszcze poważniejsze zarzuty. Do tego katalogu, który dotyczy wszystkich podejrzanych, dochodzi mu usiłowanie gwałtu. 23-latek utrwalał także wizerunek nagiej osoby" - podkreśliła prokurator Becińska.

Za czyny, do których doszło w chełmżyńskim mieszkaniu, może grozić podejrzanym w wieku 19-25 lat od trzech do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokurator dodała, że pokrzywdzony odniósł obrażenia ciała, ale nie wymaga hospitalizacji.(PAP)

autor: Tomasz Więcławski

twi/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opole
21.2°C
wschód słońca: 05:31
zachód słońca: 20:14
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2022-08-21 19:00
miejsce
Amfiteatr Tysiąclecia, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-27 20:00
miejsce
Amfiteatr Tysiąclecia, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-06 17:30
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-06 20:30
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany