20 lipiec 2021

To od nas kierowców zależy bezpieczeństwo na drodze - śmiertelny wypadek na obwodnicy Opola

fot. KMP Opole
Będąc za kierownicą samochodu jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za własne życie i zdrowie, ale także za bezpieczeństwo innych osób. Kierując autem, powinniśmy bezwzględnie skupiać swoją uwagę na drodze. Żadne przedmioty i inne czynności nie powinny wtedy być dla nas ważne. Chwila nieuwagi może bowiem doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń. Tak było podczas wczorajszego wypadku, w którym zginęła przypadkowa osoba, to 25-letnia kobieta.
REKLAMA

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny komendy miejskiej otrzymał informację o wypadku na obwodnicy Opola. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierująca renault z nieustalonej dotąd przyczyny, nagle zjechała na przeciwległy pas. 42-latka uderzyła w koło jadącej z przeciwnego kierunku ciężarówki. Ta złamała się i stanęła w poprzek drogi. I to właśnie w ,,ciężarowego kolosa” wjechała prawidłowo jadąca hyundajem 25-latka. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Pasażerka z którą podróżowała i kierująca renault z obrażeniami trafiły do szpitala.

Na miejscu przez kilka godzin pod nadzorem prokuratury pracowali policjanci. Zabezpieczone ślady, przesłuchani świadkowie i oględziny miejsca zdarzenia pozwolą na odtworzenie przebiegu tego tragicznego w skutkach wypadku. W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.

Tych wydarzeń nie da się cofnąć, ale mamy wpływ na to, aby do podobnych wypadków nie dochodziło. Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność na drodze. Pośpiech i choćby chwilowe odwrócenie uwagi są często przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
opolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2022-02-07 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-09 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-04-07 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-13 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany