24 lipiec 2021

Braliśmy udział w Pikniku Rodzinnym na Błoniach Politechniki Opolskiej

fot. KMP Opole
Policjanci z komendy miejskiej w Opolu zostali zaproszeni na Wakacyjny Piknik Rodzinny. Udział mundurowych był związany z promocją dobrego wizerunku policji, a także z wakacyjną profilaktyką bezpiecznych zachowań podczas spędzania czasu wolnego. Pokaz sprzętu jaki w codziennej służbie wykorzystuje policja, wojsko czy straż, to tylko niektóre z licznych atrakcji jakie czekały na uczestników.
REKLAMA

Piknik był okazją do dobrej zabawy dla całych rodzin. Nie brakowało bowiem konkursów, dmuchanych zamków, malowania twarzy i zabaw z animatorami. Na uczestników czekał także pokaz nowoczesnego sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie policjantów, strażaków i żołnierzy.

Każdy zainteresowany miał możliwość obejrzeć radiowóz od środka i poczuć się jak prawdziwy policjant. Funkcjonariusz ruchu drogowego odpowiadał na pytania ciekawskich i wyjaśniał zastosowanie sprzętu będącego na wyposażeniu radiowozu wypadkowego. Chętni mogli sprawdzić, jak na naszą świadomość wypływają alkohol i narkotyki – właśnie taki stan symulują alko- i narkogogle. Młodzi dowiedzieli się, co należy zrobić aby służyć w Policji i jakie trzeba mieć predyspozycje do tego zawodu.

Piknik był doskonałą okazją do rozmów na temat bezpiecznych zachowań podczas wakacji. Niezależnie od tego, czy czas wolny spędzamy w domu, nad wodą czy na podwórku, powinniśmy bezwzględnie pamiętać o ważnych zasadach, które pomogą nam uniknąć wypadków.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
opolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2022-02-07 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-09 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-04-07 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-13 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany