20 styczeń 2022

Wojewoda Opolski zapowiada stuprocentowy wzrost liczby zakażeń w regionie

fot. PAP
Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu dzienna liczba zakażeń koronawirusem w regionie może wzrosnąć z blisko 700 do 1,2-1,5 tys. – powiedział w czwartek na konferencji prasowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.
REKLAMA

Podczas czwartkowej konferencji prasowej wojewoda Kłosowski przedstawił sytuację epidemiczną w regionie i prognozy na najbliższe dni. Namawiał wszystkich mieszkańców, którzy jeszcze tego nie zrobili, by możliwie szybko przyjęli jedną z dostępnych szczepionek przeciwko COVID-19.

"Bardzo serdecznie państwa o to proszę. Sytuacja zaczyna nam się pogarszać. Dwa dni temu liczba zakażeń w województwie opolskim wynosiła około trzystu. Wczoraj mieliśmy już wzrost prawie stuprocentowy, było to zakażeń około sześciuset. Dzisiaj, z informacji jeszcze niepotwierdzonych, z opolskiego sanepidu, mamy ponad siedemset. To nie jest optymistyczna informacja. Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu tych zakażeń może być znowu o sto procent więcej. Przypomnę, że w szczycie czwartej fali, w okolicach połowy grudnia, w województwie opolskim poziom zakażeń wynosił 1004 zakażenia. W tej chwili mamy już blisko 700, a minął trzeci dzień od ataku wariantu omikron. Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu może być ich nawet 1,2-1,5 tys." – powiedział Kłosowski.

Wojewoda wraz z towarzyszącym mu dyrektorem opolskiego oddziału NFZ Robertem Brykiem, zachęcał do uczestnictwa w programie szczepień, który będzie zorganizowany w najbliższą sobotę m.in. trzech centrach handlowych w stolicy regionu.

"Wchodzimy już w piątą falę pandemii na poziomie zachorowań na COVID-19 powyżej 30 tys. dziennie. Ryzyko zgonu z powodu COVID-19 w populacji niezaszczepionych w stosunku do zaszczepionych jest blisko 60 razy większe. Zachęcajmy rodzinę i przyjaciół do przyjęcia szczepionki. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i za swoich bliskich" – powiedział dyrektor Bryk. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opole
22.4°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 21:05
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2022-07-11 17:30
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-11 20:00
miejsce
Pub Maska-Laboratorium, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-11 20:30
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-15 20:00
miejsce
Amfiteatr Tysiąclecia, Opole, ul....
wstęp biletowany