11 wrzesień 2021

Według danych WUP spada poziom bezrobocia w regionie

fot. PAP
W sierpniu 2021 roku stopa bezrobocia w województwie opolskim wyniosła 6,3 proc. Jak poinformował WUP w Opolu, obecnie w rejestrach bezrobotnych znajduje się 22,7 tys. osób, to jest o ponad 2 tysiące mniej niż rok temu.
REKLAMA

Jak poinformował Mirosław Chyra, rzecznik Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu, według najnowszych danych na terenie województwa jest obecnie 22718 zarejestrowanych bezrobotnych. W bazach PUP województwa opolskiego jest zarejestrowanych o 236 osób mniej niż w lipcu bieżącego roku i o 2150 mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

„Obserwujemy coraz lepsze wyniki dotyczące sytuacji na rynku pracy w regionie, co pozwala prognozować, że poziom ten powinien utrzymywać się w kolejnych miesiącach. Coraz więcej osób rezygnuje z bierności zawodowej podejmując pracę lub wykorzystuje możliwości jakie są oferowane w ramach projektów aktywizacyjnych skupionych na szkoleniach, doradztwie i wsparciu finansowym” - podkreślił Maciej Kalski, dyrektor WUP w Opolu.

We wszystkich powiatach wskaźnik bezrobocia spadł poniżej 10 procent. Najniższa stopa bezrobocia występuje w mieście Opolu (3,4 proc.) i powiatach oleskim (4,1) oraz strzeleckim (4,5 proc.). Najwyższy odsetek bezrobotnych mają urzędy w Głubczycach (9 proc.), Prudniku (8,9) oraz Namysłowie (8,8 proc.).

Urzędy posiadają w swoich bazach ponad 3,5 tysiąca wolnych miejsc pracy z czego w samym sierpniu zgłoszono niemal 2,9 tys. propozycji zatrudnienia bądź aktywizacji. Najwięcej ofert pracy można znaleźć w budownictwie, transporcie i gastronomii. Zwiększa się także popyt na pracowników w branży turystycznej. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ par/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
opolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2022-02-07 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-09 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-04-07 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-13 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany