27 kwiecień 2023

Opole w Rytmie Życzliwości

fot. KMP Opole
Czym jest życzliwość w rozumieniu najmłodszych? Jak być zrozumianym, kiedy barierą jest język, niepełnosprawność czy starość? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi wśród najmłodszych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Opolu, w ramach kampanii "Opole w Rytmie Życzliwości". To inicjatywa którą realizujemy z Urzędem Miasta Opola.
REKLAMA

Życzliwości nigdy za wiele, a drobny gest czy dobre słowo budują międzyludzkie relacje i pozwalają postrzegać nas jako ludzi gotowych nieść bezinteresowną pomoc. "Opole w Rytmie Życzliwości" to kampania, której przesłaniem jest uwiadomienie dzieciom od najmłodszych lat, jak ważne jest traktowanie drugiego człowieka z szacunkiem i wyrozumiałością niezależnie od kraju pochodzenia, wyznania, sytuacji materialnej czy niepełnosprawności.

Kampania ta realizowana jest przez nasze miasto od 2019 roku i ma na celu promowanie wśród opolan postaw uznawanych za życzliwe, to m.in. uczynności oraz uprzejmości i uczciwości, a także wspieranie potrzebujących. To także działania na rzecz usunięcia hejtu i mowy nienawiści z przestrzeni publicznej.

Możemy rozmawiać w wielu językach, ale nie trzeba być poliglotą, aby drugiemu człowiekowi okazać szacunek. Funkcjonariuszki z Komendy Miejskiej Policji w Opolu wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta Opola rozmawiały z dziećmi, jak ważne jest postrzeganie potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Tak niewiele trzeba, aby słabsi z racji schorzeń czy niepełnosprawności, nie czuli się gorsi, a wręcz zaopiekowani. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Opolu, egzamin życzliwości zdały celująco

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Opole
16.8°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 20:59
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2023-06-12 19:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-14 19:00
miejsce
W12 Miejsce Twoich Spotkań, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-15 19:30
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-16 19:00
miejsce
Ośrodek Kultury i Sportu,...
wstęp biletowany