5 kwiecień 2021

Opole: od wtorku zwiększy się liczba łóżek dla pacjentów w Szpitalu Tymczasowym

fot. Autorstwa Tomasz Sienicki [user: tsca, mail: tomasz.sienicki at gmail.com] - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=121371
Od wtorku Szpital Tymczasowy w Opolu, któremu patronuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny, będzie mógł przyjąć dodatkowo 66 pacjentów - poinformował Dariusz Madera, dyrektor generalny USK w Opolu.
REKLAMA

Uruchomiony pod koniec ubiegłego roku Szpital Tymczasowy w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ulicy Wrocławskiej w Opolu docelowo ma obsłużyć do 150 pacjentów. Problemem okazał się brak personelu medycznego, który zapewniłby odpowiednią opiekę nad taką liczbą chorych. Od wtorku, ST w Opolu będzie mógł przyjąć w sumie 142 pacjentów - osiągając w ten sposób niemal sto procent zakładanych możliwości.

Jak informuje USK w Opolu, będący patronem Szpitala Tymczasowego, od 29 marca TS Covid-19 w Opolu jest w stanie zapewnić opiekę 56 pacjentom w części ogólnej, w której wszystkie łóżka podłączone są do tlenu, oraz 20 pacjentom w części intensywnej terapii. Dyrektor generalny USK Dariusz Madera, zapowiada zwiększenie liczby przyjmowanych pacjentów.

"Planowaliśmy od 6 kwietnia uruchomienie 28 łóżek w części ogólnej i 10 OIOM, ale w związku z zapowiedziami, że wskaźniki zachorowalności będą wysokie, zdecydowaliśmy o rozszerzeniu tych planów o kolejne 28 łóżek w części ogólnej, czyli uruchamiamy dodatkowo 56 łóżek ogólnych i 10 OIOM" – powiedział Madera.

Część kadry niezbędnej do zwiększenia liczby pacjentów w ST szpital pozyskał w wyniku wstrzymania zabiegów planowych i przejście USK w tryb ostrodyżurowy.

Od początku działalności do końca marca tego roku ST w Opolu przyjął 290 pacjentów. Około 90 procent z nich to przypadki ciężkie Covid-19. Uniwersytecki Szpital Kliniczny oprócz zapewnienia obsługi w ST ma przygotowane 22 łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Oprócz mieszkańców województwa opolskiego, do ST i USK w Opolu przywożeni są także pacjenci z województwa dolnośląskiego i śląskiego.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
opolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2021-09-24 20:00
miejsce
Amfiteatr Tysiąclecia, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-13 18:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany