24 styczeń 2020

Wystawiła ogłoszenie o pracę. Internauci ją wyśmiali

Małgorzata Leitner to agentka gwiazd, która, wydawałoby się, jest obeznana w tym, jak działają media. Jednak wstawiając ogłoszenie o pracę, w którym poszukuje swojego asystenta popełniła kilka kardynalnych błędów.
REKLAMA
Jakim wymaganiom musi sprostać kandydat na asystenta? Przede wszystkim, musi być studentem. Najlepiej taki, który byłby w stanie całkowicie poświęcić się pracy, ponieważ jej wymiar godzinowy jest podany w sposób co najmniej zaskakujący. Leitner pisze w ogłoszeniu, że jeśli ktoś pyta, ile będzie musiał pracować, to ta oferta nie jest dla niego.
Kobieta oczekuje również CV ze zdjęciem, ale, jak podkreśla WP.PL, według polskiego prawa pracodawca nie może oczekiwać od kandydata dodania fotografii. Co więcej, w wielu krajach zdjęcia w CV są niedopuszczalne, aby zminimalizować ryzyko faworyzowania kogoś bądź dyskryminowania z powodu wyglądu.

Do tego należy dodać częste anglicyzmy wplecione bezpośrednio w tekst ogłoszenia. Internauci wyśmiali treść tego ogłoszenia. I choć z jednej strony jest to rzeczywiście zabawne, to z drugiej nie zostały podane widełki płacowe. A to niestety jest częstym standardem przy ogłoszeniach o pracę.

Źródło: WP.PL
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2020-03-04 16:30
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-04 18:30
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-05 19:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-07 19:00
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany