11 marzec 2023

Sobota pochmurna i z opadami

zdjęcie: Sobota pochmurna i z opadami / pixabay/1850684
W sobotę nad całą Polską będzie pochmurno. Jak powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW-PIB, do końca dnia należy spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.
REKLAMA

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę pogoda nie będzie zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu.

"Zachmurzenie będzie duże i całkowite. W całym kraju będzie padać. Na wschodzie jeszcze będą to opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na pozostałym obszarze kraju głównie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Spadnie około 10-15 mm deszczu na południowym wschodzie, w Karpatach około 10 cm i do 5 cm śniegu na Pomorzu, Mazurach i Podlasiu. Temperatura maksymalna wyniesie od zera na południu do około 4-5 stopni Celsjusza na południowym wschodzie i do 7 stopni na samych krańcach wschodnich. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na Wybrzeżu silny, z kierunku północno-zachodniego i zachodniego, osiągający w porywach do 70 km/h na południu i na Wybrzeżu" - powiedziała Grażyna Dąbrowska.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. W całym kraju możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od minus 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, ok. minus 2 na przeważającym obszarze kraju, do plus 1 na Wybrzeżu. W rejonach podgórskich Karpat możliwe spadki temperatur do minus 8 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, w pierwszej części nocy na południowym wschodzie porywisty, wiejący z prędkością do 70 km/h i do 80 km/h na Wybrzeżu. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opole
11.8°C
wschód słońca: 06:29
zachód słońca: 19:16
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2023-04-01 19:00
miejsce
Teatr im. Jana Kochanowskiego,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-02 18:00
miejsce
Teatr im. Jana Kochanowskiego,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-03 17:00
miejsce
Teatr im. Jana Kochanowskiego,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-03 18:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany