27 marzec 2024

Ze sprayem w ręku dopuścił się aktów wandalizmu

fot. KMP Opole
55-latek podejrzany jest o propagowanie ustroju totalitarnego, po tym jak sprayem naniósł na plakaty wyborcze symbole faszystowskie. Mężczyzna został zatrzymany po kilkudziesięciu godzinach od zawiadomieniu i usłyszał już zarzuty do których się przyznał. Okazało się, że w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu i w stanie silnych emocji. Odpowiedział również za zniszczenie innych materiałów wyborczych. Za przestępstwo propagowania ustroju totalitarnego grozi mu teraz do 3 lat więzienia.
REKLAMA

W ostatnią niedziele, do policjantów z Opola wpłynęło zgłoszenie o zniszczeniu plakatów wyborczych na terenie miasta. Na miejscu okazało się, że ktoś farbą w sprayu pomazał plakaty oraz naniósł symbole faszystowskie na szybę wiaty przystankowej i jeden z banerów wyborczych. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, dowody oraz zapisy z monitoringu miejskiego. Przystąpili do ustalania okoliczności i typowania osób odpowiedzialnych za ten akt wandalizmu.

26 marca, o godz. 6:00 kryminalni z komendy miejskiej przystąpili do zatrzymania podejrzewanego mężczyzny. 55-latek był zaskoczony wizytą policjantów. Został on zatrzymany i przewieziony do jednostki policji. Na miejscu mężczyzna został przesłuchany. Zatrzymany przyznał się do stawianych mu zarzutów. Oświadczył, że działał pod wpływem alkoholu i w stanie silnego wzburzenia.

55-latek usłyszał 2 zarzuty związane z propagowaniem ustroju totalitarnego. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia. Został również pociągnięty do odpowiedzialności za zniszczenie plakatów wyborczych poprzez pomazanie ich farbą, które we tym przypadku było wykroczeniem.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Opole
1.8°C
wschód słońca: 05:46
zachód słońca: 19:48
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2024-04-18 20:00
miejsce
W12 Miejsce Twoich Spotkań, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-19 20:00
miejsce
W12 Miejsce Twoich Spotkań, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-22 17:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-22 20:00
miejsce
W12 Miejsce Twoich Spotkań, Opole,...
wstęp biletowany