3 lipiec 2020

Zatrzymany pod zarzutem zabójstwa

fot. KMP Opole
Opolscy kryminalni zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Ozimek. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo 51-latka. Zwłoki zaginionego ujawniono w jednym ze zbiorników wodnych na terenie gminy. Podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.
Koronawirus
opolskie
1343
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Pod koniec ubiegłego roku, policjanci z Ozimka przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 51-letniego mężczyzny. Mieszkaniec gminy ostatni raz był widziany 29 grudnia i od tego dnia nie skontaktował się z rodziną. Funkcjonariusze szybko odkryli, że w tej sprawie mogło dojść do przestępstwa i natychmiast rozpoczęli śledztwo. Sprawdzili między innymi miejsca, gdzie mógł przebywać zaginiony i odtworzyli trasę, którą mógł się przemieszczać. Ponadto policjanci wytypowali osoby, z którymi w dniu zaginięcia spotykał się 51-latek.

Przełom w sprawie nastąpił końcem marca tego roku, kiedy policjanci natrafili na zwłoki mężczyzny przy brzegu rzeki Libawa. Wtedy też sekcja zwłok potwierdziła, że doszło do zabójstwa. Do tej sprawy śledczy zabezpieczyli i przeanalizowali wszelkie ślady, które mogłyby doprowadzić do sprawcy.

Kryminalni na podstawie zebranych dowodów i pracy operacyjnej wytypowali podejrzanego. Okazał się nim mieszkaniec gminy Ozimek. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 41-latkowi zarzutu zabójstwa.

Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec 41-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
opolskie
1343
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2020-10-18 20:00
miejsce
Restauracja Opolanka, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 16:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-08 17:00
miejsce
Teatr Ekostudio, Opole, ul. Armii...
wstęp biletowany