25 marzec 2024

Zabójczyni dwojga swoich dzieci stanie przed sądem

zdjęcie: Zabójczyni dwojga swoich dzieci stanie przed sądem / pixabay/1854107
Zdaniem biegłych psychiatrów 35-letnia Krystyna Sz., która jest podejrzana o zabójstwo swojego syna i córki, była poczytalna w momencie zarzucanego jej czynu i może stanąć przed sądem - powiedział w poniedziałek Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.
REKLAMA

Do zbrodni doszło w Opolu pod koniec sierpnia 2023 roku. Do mieszkania, które zajmowała Krystyna Sz. oraz jej 4-letnia córka i 3-letni syn przyszedł dziadek dzieci. W środku znalazł zamordowane wnuki. Ich matka była ranna, jednak jej obrażenia nie zagrażały życiu. W czasie, gdy doszło do tragedii, ojciec dzieci był w pracy.

Jak ustalono w trakcie śledztwa, sprawcą podwójnego morderstwa była Krystyna Sz. Kobietę, która powiedziała śledczym, że nie pamięta przebiegu zdarzenia, skierowano na obserwację psychiatryczną. Rzecznik opolskiej prokuratury przekazał, że w opinii biegłych, w chwili popełnienia zarzucanych kobiecie czynów, jej poczytalność nie była ograniczona.

Podejrzana przebywa w areszcie tymczasowym. Przed sądem odpowie za podwójne morderstwo, za co grozi jej kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opole
1.8°C
wschód słońca: 05:46
zachód słońca: 19:48
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2024-04-18 20:00
miejsce
W12 Miejsce Twoich Spotkań, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-19 20:00
miejsce
W12 Miejsce Twoich Spotkań, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-22 17:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-22 20:00
miejsce
W12 Miejsce Twoich Spotkań, Opole,...
wstęp biletowany