19 wrzesień 2022

Zabezpieczaliśmy III Opolski Rajd Rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

zdjęcie: Zabezpieczaliśmy III Opolski Rajd Rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu / fot. KMP Opole
fot. KMP Opole
W minioną niedzielę (18 września), w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ulicami Opola przejechał peleton rowerzystów. Rajd miłośników jednośladów zabezpieczali mundurowi z komendy miejskiej. Na miejscu nie zabrakło policyjnych profilaktyków, dla których impreza ta była okazją do promowania bezpiecznych zachowań na drodze.
REKLAMA

Miniona niedziela, dla opolskich policjantów była okazją do promowania bezpiecznych zachowań na drodze. Wszystko w ramach III Rajdu Rowerowego, który przejechał ulicami miasta. Pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, ale promowanie zdrowego trybu życia okazał się ważniejszy dla tych, którzy licznie stawili się na mecie.

Na czas przejazdu peletonu, poszczególne ulice były zamykane,a kierujący poruszali się wyznaczonym objazdem. Nad bezpieczeństwem rowerzystów i kierowców czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi w sposób skoordynowany przemieszczali się w punkty ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa przejazdu.

Przejazd miał charakter rekreacyjny, a jego celem było promowanie zdrowego sposobu przemieszczania się, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Mundurowi przed rozpoczęciem rajdu przedstawili jego uczestnikom ważne zasady ruchu drogowego oraz udzielili wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się w peletonie. Policyjni profilaktycy natomiast wręczali odblaski i rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Opole
14°C
wschód słońca: 06:40
zachód słońca: 18:38
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2022-09-26 19:00
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 18:00
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-03 19:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-06 20:00
miejsce
Restauracja Opolanka, Opole,...
wstęp biletowany