30 lipiec 2020

Wyszedł na wolność i włamywał się do foodtruck'ów

fot. KMP Opole
Policjanci z komisariatu w Dobrzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego w włamania do mobilnych punktów gastronomicznych. 30-latek usłyszał dotychczas 7 zarzutów. Na włamania miał jeździć skuterem z miejskiej wypożyczalni. Decyzją sądu podejrzany trafił do aresztu ma 3 miesiące. Działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu do 15 lat więzienia.
REKLAMA

Od czerwca policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu i z dobrzeńskiej jednostki otrzymywali niepokojące zgłoszenia. Do zaparkowanych na otwartej przestrzeni foodtruck"ów odnotowano liczne włamania. Sprawą zajęli się kryminalni.

Schemat działania sprawcy w każdym przypadku był podobny. Włamywacz pokonywał zabezpieczenia i wchodził do środka przyczepy. Nie interesowały go smakołyki serwowane w mobilnych punktach gastronomicznych, a kasetka z pieniędzmi.

W ciągu ostatnich 4 tygodni policjanci otrzymali 7 zgłoszeń dotyczących takich włamań. Na miejscu przestępstw śledczy zabezpieczali ślady opon motocykla. Policjanci z Dobrzenia poszli tym tropem.

W nocy 21 lipca, mundurowi z Opola wylegitymowali w środku nocy mężczyznę, który obwodnicą miasta prowadził elektryczny skuter. Policjanci sprawdzili jego policyjne notowania. Okazało się, że pod koniec maja wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę 6 lat pozbawienia wolności. 30-latek na swoim koncie miał kradzieże, włamania i rozboje.

Mieszkaniec Opola został przez policjantów zatrzymany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 7 zarzutów kradzieży z włamaniem. Natomiast śledczy zaznaczają, że sprawa może być rozwojowa. 30 - latek działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu do 15 lat więzienia. Decyzją sądu, trafił do aresztu na 3 miesiące.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
opolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2021-10-06 20:00
miejsce
Restauracja Opolanka, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-13 18:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany