17 listopad 2022

Strażacy opanowali pożar strzelnicy, przeszukują pogorzelisko

zdjęcie: Strażacy opanowali pożar strzelnicy, przeszukują pogorzelisko / fot. PAP
fot. PAP
Pożar strzelnicy w Chrząstowicach pod Opolem został opanowany, trwa dogaszanie. Strażacy przeszukują pogorzelisko w poszukiwaniu osób, które mogły się znajdować w budynku - poinformował PAP rzecznik KG PSP bryg. Karol Kierzkowski.
REKLAMA

Pożar kompleksu hotelowo-rekreacyjnego w Chrząstowicach wybuchł w środę wieczorem. W ogniu stanęła przyległa do hotelu część rekreacyjna ze strzelnicą i kortem tenisowym. W wyniku pożaru zginęła jedna osoba, dwie zostały ranne. Z obiektu ewakuowano 10 osób.

Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej przekazał PAP około godz. 1 w nocy w czwartek, że pożar został opanowany. Trwa dogaszanie. Na miejscu jest 80 strażaków, którzy używają 23 wozów strażackich.

Brygadier Kierzkowski zaznaczył, że obecnie strażacy przeszukują pogorzelisko w poszukiwaniu osób, które mogły znajdować się w budynku.

"Budynek zawalił się, dlatego trzeba przeszukać pogorzelisko i ugasić wszystkie zarzewia. To potrwa do rana" - poinformował rzecznik KG PSP.

Strażacy z żywiołem walczyli od zewnątrz. W płonącej strzelnicy znajdowała się amunicja, która - jak przekazał brygadier przed opanowaniem pożaru - już eksplodowała pod wpływem ognia. Na miejscu powinno być teraz bezpiecznie, ale strażacy muszą być czujni.

Ze względu na trwającą akcję ratowniczą straż nie potwierdza wcześniejszych informacji o poszukiwanych czterech osobach.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ jm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opole
2.9°C
wschód słońca: 07:22
zachód słońca: 15:49
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2022-12-02 19:00
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-05 19:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-12 18:00
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-13 17:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany