12 sierpień 2022

Straż Graniczna znalazła w mieszkaniu w Szczecinie narkotyki warte blisko 3,2 mln zł

zdjęcie: Straż Graniczna znalazła w mieszkaniu w Szczecinie narkotyki warte blisko 3,2 mln zł / fot. PAP
fot. PAP
Ponad 70 kg ziela konopi, marihuanę i mefedron znaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej w mieszkaniu w Szczecinie. Narkotyki były warte blisko 3,2 mln zł; w związku ze sprawą zatrzymano dwóch Polaków, którzy po postawieniu zarzutów trafili do aresztu.
REKLAMA

Śledztwo w sprawie prowadzą funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku - poinformowała w piątek rzecznik POSG mjr Katarzyna Zdanowicz.

Działania w Szczecinie zostały przeprowadzone wspólnie z tamtejszymi pogranicznikami. Narkotyki i substancje psychotropowe odnaleziono w czasie przeszukania mieszkania 24-letniego Polaka. "Łączną wartość ujawnionego towaru oszacowano na blisko 3,2 mln zł. W mieszkaniu zabezpieczono także dużą ilość gotówki. W sumie 64 tys. zł i blisko 10 tys. euro" - dodała mjr Zdanowicz.

W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mieszkańców Szczecina, Polaków w wieku 23-24 lata. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani; grozi im do dwunastu lat więzienia.

To kolejne w tym roku akcja funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału SG związana z przestępczością narkotykową. W maju w Augustowie znaleźli ok. 40 kg kokainy wartej blisko 12 mln zł. Narkotyki były ukryte w przerobionym zbiorniku paliwa w samochodzie osobowym. 51-letni kierowca, bezpaństwowiec, trafił do aresztu.(PAP)

autor: Robert Fiłończuk

rof/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opole
14°C
wschód słońca: 06:40
zachód słońca: 18:38
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2022-09-26 19:00
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 18:00
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-03 19:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-06 20:00
miejsce
Restauracja Opolanka, Opole,...
wstęp biletowany