27 marzec 2024

Sprawca niszczenia plakatów zatrzymany

zdjęcie: Sprawca niszczenia plakatów zatrzymany / pixabay/795156
Policjanci z Opola zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który farbą zniszczył plakaty wyborcze kandydatów w wyborach samorządowych. Przedstawiono mu także zarzut propagowania ustroju totalitarnego - poinformowała w środę KW Policji w Opolu.
REKLAMA

W niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie o niszczeniu plakatów wyborczych w Opolu. Sprawca mazał materiały wyborcze farbą, a na jednym z banerów i na wiacie przystankowej namalował swastykę.

Na podstawie zapisu monitoringu policjanci ustalili tożsamość podejrzanego. We wtorek został on zatrzymany. Na komendzie mężczyzna przyznał się do niszczenia plakatów i malowania swastyk. Tłumaczył, że robił to pod wpływem alkoholu i silnego wzburzenia.

Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty związane z propagowaniem ustroju totalitarnego. Grozi mu za to do trzech lat więzienia. Odpowie również za zniszczenie plakatów wyborczych, co jest wykroczeniem. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opole
1.8°C
wschód słońca: 05:46
zachód słońca: 19:48
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2024-04-18 20:00
miejsce
W12 Miejsce Twoich Spotkań, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-19 20:00
miejsce
W12 Miejsce Twoich Spotkań, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-22 17:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-22 20:00
miejsce
W12 Miejsce Twoich Spotkań, Opole,...
wstęp biletowany