22 lipiec 2021

Skakali po radiowozach i zamieścili zdjęcia na portalu

fot. KMP Opole
Policjanci z Ozimka ustalili i zatrzymali mieszkańców powiatu strzeleckiego, którzy skakali po radiowozach. Swoje wyczyny dokumentowali na zdjęciach, które umieścili w internecie. Nieodpowiedzialni młodzi ludzie próbowali zaimponować znajomym na jednym z portali społecznościowych. Teraz, za uszkodzenie mienia, grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Na ślad chuligańskich zachowań policjanci z Ozimka natrafili przeglądając jeden z popularnych portali społecznościowych. Na zdjęciach rozpoznali Posterunek Policji w Turawie, gdzie w sezonie letnim służbę pełnią policyjni wodniacy. Przy budynku zaparkowane były oznakowany radiowozy. I nic tym zaskakującego, gdyby nie fakt, że na jego dachu siedział młody mężczyzna, drugi natomiast ,,pozował” na tyle rangera. Po ,,udanej” sesji, nastolatkowie postanowili zrobić pamiątkowe selfie niszcząc przy tym karoserię kolejnego samochodu, tym razem skody roomster. Chuligańskie wyczyny mieszkańcy powiatu strzeleckiego zamieścili na portalu społecznościowym, z komentarzami niegodnymi młodych ludzi.

Na trop 18 i 19-latka szybko trafili policjanci z Komisariatu w Ozimku. Mężczyźni zostali ustaleni i trafili do policyjnej izby zatrzymań. Obaj usłyszeli po dwa zarzuty uszkodzenia mienia do których się przyznali. Jak ustalili policjanci, młodzi ludzie w miniony weekend wypoczywali na jeziorach turawskich i w taki sposób postanowili upamiętnić letni wypoczynek. Ich chuligańskie zachowania wyceniono na kwotę blisko 3 tysięcy złotych.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
opolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2022-02-07 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-09 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-04-07 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-13 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany