15 lipiec 2021

Policjanci i służby współpracujące kontrolują obozowiska i kolonie

fot. KMP Opole
Opolscy policjanci razem ze strażakami i sanepidem kontrolują miejsca letniego wypoczynku. Funkcjonariusze podczas wakacji odwiedzają zorganizowane dla dzieci i młodzieży kolonie i obozy. Sprawdzane są dokumenty związane ze zgłoszeniem, a także te dotyczące kwalifikacji opiekunów. Strażacy natomiast upewniają się, czy harcerzom stacjonującym w namiotach nie zagraża pobliski drzewostan. Wizyta przedstawicieli służb to także doskonała okazja do przypomnienia ważnych zasad panujących podczas letniego wypoczynku.
REKLAMA

Każdego lata policjanci kontrolują zgłoszone obozy i kolonie, w których uczestniczą dzieci i młodzież. Aby rozszerzyć zakres kontroli, policjanci współpracują ze strażakami i służbami sanitarnymi. Każdy z przedstawicieli służb zgodnie z kompetencjami sprawdzał obszary mające znaczenie dla bezpieczeństwa osób wypoczywających.

Dziś (15 lipca) policjanci, strażacy i inpektor sanitarny przeprowadzili niezapowiedzianą kontrolę na obozie harcersko - żeglarskim w Turawie. Na terenie objętym wypoczynkiem znajdują się namioty dla harcerzy oraz budynki – obiekty wypoczynkowe które w razie zagrożenia dają schronienie osobom przebywających w namiotach. Ten obszar dokładnie sprawdzili strażacy. Kolejnym elementem ich działań była kontrola dróg dojazdowych do miejsca obozowania. Ponadto strażacy sprawdzili warunki zabezpieczenia obozowiska na wypadek pożaru. Na koniec omówiono zasady łączności oraz zachowania w sytuacjach zagrożenia, głównie podczas anomalii pogodowych.

Przedstawiciel sanepidu zweryfikował, czy organizator zadbał o dostęp do środków ochrony osobistej wszystkim uczestnikom obozu. W rozmowie z inspektorem sanitarnym dzieci usłyszały, jak zabezpieczyć się przed komarami, kleszczami i innymi owadami.

Na miejscu byli również policyjni wodniacy. To tych policjantów najczęściej nad akwenami spotykają wypoczywające dzieci. Mundurowi w ramach spotkania tłumaczyli dzieciom jak bezpiecznie korzystać z kąpieliska, dlaczego wybieramy tylko te, które nadzorowane są przez ratownika. Policjanci przypomnieli również jak się zachować kiedy zagubimy się w lesie i jak postępować w kontaktach z nieznajomym.

Tylko skoordynowane działania wielu służb dadzą pewność, że wszystkie aspekty bezpieczeństwa są na najwyższym poziomie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
opolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2022-02-07 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-09 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-04-07 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-13 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany