19 maj 2020

Podejrzany o kradzież pojazdu zatrzymany po pościgu

fot. KMP Opole
Policjanci z Ozimka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież osobowego nissana. Obaj mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie wjechali do przydrożnego rowu. Kierujący próbował uciec do pobliskiego lasu. 40 - latek został przez policjanta zatrzymany w pościgu. Mieszkańcy gminy Ozimek usłyszeli już zarzuty kradzieży. Kierowca odpowie dodatkowo za jazdę w stanie nietrzeźwości i uszkodzenie skradzionego auta. Za takie przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.
Koronawirus
opolskie
1303
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W poniedziałek (11 maja), tuż przed godziną 19:00 dyżurny policji otrzymał informację, że z terenu gminy Ozimek skradziono osobowego nissana. Razem z samochodem zginęły też kluczyki. Zachodziło podejrzenie, że właściciel mógł omyłkowo pozostawić je w pojeździe. Policjanci natychmiast zarejestrowali auto jako utracone w wyniku kradzieży i rozpoczęli jego poszukiwania.

Trzy godziny po przyjętym zawiadomieniu funkcjonariusze z Ozimka otrzymali zgłoszenie, że do przydrożnego rowu wjechało osobowe auto. W środku mieli znajdować się dwaj mężczyźni. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Okazało się, że w pojeździe był 32-letni pasażer. Policjanci nieopodal miejsca zdarzenia zauważyli uciekającego w stronę lasu mężczyznę. Mundurowy ruszył za nim w pościg.

Zatrzymanym okazał się 40-letni mieszkaniec gminy Ozimek. Po przebadaniu obu mężczyzn okazało się, że mają ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a samochód którym podróżowali to skradziony kilka godzin wcześniej nissan. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo - śledcza. Po oględzinach samochód został przekazany jego właścicielowi. Natomiast obaj podejrzewani trafili prosto do policyjnych aresztów.

Następnego dnia 32-latek usłyszał zarzut kradzieży samochodu. Natomiast drugi z mężczyzn odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i uszkodzenie mienia. Przestępstwa te zagrożone są karą do 5 lat pozbawiania wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
opolskie
1303
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2020-10-18 20:00
miejsce
Restauracja Opolanka, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 16:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-08 17:00
miejsce
Teatr Ekostudio, Opole, ul. Armii...
wstęp biletowany