17 listopad 2021

Miłośnicy cudzych zegarków zatrzymani przez policję

fot. PAP
Policjanci z Prudnika zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do zakładu zegarmistrzowskiego. Jak poinformowała w środę KW Policji w Opolu, łupem przestępców padło blisko sto zegarków.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w Prudniku, na południu województwa opolskiego. Patrolujący nad ranem teren policjanci zauważyli ślady włamania do zakładu zegarmistrzowskiego. Jak się okazało, sprawcy wybili szybę w witrynie lokalu, a następnie zabrali z wystawy ponad 90 zegarków w łącznej wartości 13 tysięcy złotych.

Policjanci jeszcze tego samego dnia wytypowali dwóch podejrzanych - mieszkańców powiatu prudnickiego. Ich przypuszczenia okazały się trafne. U jednego z dwóch zatrzymanych mężczyzn w wieku 47 i 64 lat znaleziono skradzione czasomierze. Za kradzież w włamaniem miłośniokom cudzych zegarków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
opolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Restauracja Opolanka, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-07 17:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-07 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-09 19:30
miejsce
Stegu Arena, Opole, Oleska 70
wstęp biletowany