25 lipiec 2022

Byliśmy wśród Opolan podczas Pikniku Rodzinnego w Parku 800-lecia

fot. KMP Opole
Już po raz kolejny mundurowi mieli okazję spotkać się z opolskimi rodzinami podczas pikniku w Parku 800-lecia w Opolu. Pokaz sprzętu i wyposażenia, zajęcia praktyczne w miasteczku ruchu drogowego, dmuchawce, konkursy i nagrody – wszystko to czekało na dzieci i ich opiekunów. Podczas imprezy rodzinnej, policjanci rozdawali odblaski oraz przypominali jak bezpiecznie poruszać się po drodze, gdzie zażywać letnich kąpieli i jak bezpiecznie podróżować samochodem.
REKLAMA

W minioną sobotę, w Parku 800-lecia w Opolu odbył się ,,Wakacyjny Piknik Rodzinny”. To przedsięwzięcie zorganizowane było dla opolskich rodzin. Mundurowi obok strażaków i strażników miejskich zachęcali rodziny do aktywnego udziału w konkursach, których tematem były bezpieczeństwo. .Każdy kto prawidłowo wykonał wskazane przez policjanta zadanie z zakresu bezpieczeństwa, został nagrodzony.

Oprócz umiejętności artystycznych, dzieci mogły wykazać się wiedzą z zakresu praktycznego udzielenia pomocy przedmedycznej, a także rozwiązać ,,łamigłówki”. Impreza rodzinna była znakomitą okazją dla policjantów do zapoznania małych rowerzystów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjanci rozdawali odblaski, mówili jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas samochodowych podróży, przypominali o noszeniu kasku ochronnego czy przechodzeniu przez jezdnię tylko w miejscu do tego wyznaczonym.

Upalne dni zachęcają do wypoczynku nad wodą. Dlatego takie spotkanie było doskonałą okazją do rozmów z dorosłymi na temat bezpiecznego wypoczynku w miejscach, w których szukamy ochłody. Niestety, rok rocznie woda zbiera żniwo osób oddających się kąpieli. Nie zapominajmy o tym i stosujmy się do wszelkich zasad bezpieczeństwa, ponieważ zagrożenia te dotyczą nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Opole
21.2°C
wschód słońca: 05:31
zachód słońca: 20:14
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2022-08-21 19:00
miejsce
Amfiteatr Tysiąclecia, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-27 20:00
miejsce
Amfiteatr Tysiąclecia, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-06 17:30
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-06 20:30
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany