27 lipiec 2022

Bezpieczna woda z opolskimi policjantami

fot. KMP Opole
Pokazy ratownictwa wodnego, gry, zabawy oraz liczne konkursy pod hasłem ,,Bezpieczeństwo nad wodą”. Tak wyglądało plenerowe spotkanie policjantów z komendy miejskiej, dedykowane wypoczywającym na basenie dzieciom,młodzieży oraz ich opiekunom. Działania zorganizowane przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Strażą Miejską oraz strażakami z Oddziału Ratownictwa Wodnego w Opolu mają na celu zapobieganie utonięciom i kształtowanie odpowiednich zachować osób wypoczywających nad wodą.
REKLAMA

Lato to czas zabawy i upragnionych atrakcji na które dzieci czekają cały rok. Dla rodziców to wyzwanie, bo nie tylko chcą sprawić radość najmłodszym, lecz przede wszystkim zapewnić im bezpieczny wypoczynek. Ważne jest, aby jedyną formą wypoczynku od szkolnych obowiązków nie były gry komputerowe, zwłaszcza, że przez dłuższy czas dzieci i młodzież uczyła się zdalnie. Dla młodego organizmu bardzo ważne jest aktywne spędzanie czasu wolnego, przebywanie na świeżym powietrzu, a wakacje to idealna okazja, by z tego korzystać.

Z myślą o bezpieczeństwie osób wypoczywających nad wodą, opolscy policjanci z komendy miejskiej wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, strażnikami miejskimi i strażakami z Oddziału Ratownictwa Wodnego w Opolu zorganizowali piknik rodzinny pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem wspólnych działań służb, była poprawa bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą, zapobieganie utonięciom i kształtowanie odpowiednich zachowań wśród osób wypoczywających na akwenach. Gry, zabawy, konkursy i pokaz ratownictwa wodnego miały miejsce 22 lipca br na kompleksie basenów ,,Błękitna Fala” w Opolu. Podczas pikniku policjanci promowali konkurs plastyczno – filmowy organizowany przez Komendę Główną Policji ,,Artystycznywy PrzeWODNIK”.

Przypominamy!

Wchodząc do wody, zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku, zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego. Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Opole
19.3°C
wschód słońca: 05:31
zachód słońca: 20:14
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2022-08-21 19:00
miejsce
Amfiteatr Tysiąclecia, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-27 20:00
miejsce
Amfiteatr Tysiąclecia, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-06 17:30
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-06 20:30
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany