13 marzec 2024

Protestujący rolnicy zwiększyli liczbę przepuszczanych tirów w kierunku Ukrainy

zdjęcie: Protestujący rolnicy zwiększyli liczbę przepuszczanych tirów w kierunku Ukrainy / pixabay/7692760
Do pięciu ciężarówek na godzinę zwiększono liczbę przepuszczanych tirów w kierunku Ukrainy przed przejściem w Dorohusku. Chcieliśmy przepuścić wszystkie tiry w kolejce do granicy, ale nie było na to pełnej zgody protestujących – poinformował przewodniczący protestu rolników w Dorohusku Wojciech Łoś.
REKLAMA

Przewodniczący zapowiadał wcześniej w środę, że po godz. 13 protestujący przed przejściem w Dorohusku rolnicy odblokują przejazd w stronę Ukrainy i przepuszczą swobodnie wszystkie tiry czekające w kolejce do granicy. „Część organizatorów tego chciała, ale niestety nie było na to pełnej zgody wśród protestujących i ostatecznie ustaliliśmy, że zwiększymy liczbę przepuszczanych tirów - do pięciu na godzinę” – poinformował.

Wyjaśnił, że do tej pory przepuszczano jedną lub dwie ciężarówki z kolejki.

Jak mówił, jest to „gest w stronę kierowców ukraińskich, aby mogli wrócić do kraju, który jest w trudnej sytuacji, w okresie wojny”. „Czekamy teraz na reakcję premiera, ministra (rolnictwa - PAP) oraz Ukrainy” – przekazał Łoś.

W środę rano w ok. 70-godzinnej kolejce na wyjazd do Ukrainy przez przejście w Dorohusku stało 300 tirów.

Protestujący przy granicy na bieżąco przepuszczają transporty z pomocą humanitarną i wojskową, z żywymi zwierzętami i autokary.

Na wszystkich przejściach drogowych z Ukrainą w woj. lubelskim trwają protesty rolników. Sprzeciwiają się oni wprowadzaniu unijnego zielonego ładu i napływowi towarów z Ukrainy.(PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opole
1.8°C
wschód słońca: 05:46
zachód słońca: 19:48
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2024-04-18 20:00
miejsce
W12 Miejsce Twoich Spotkań, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-19 20:00
miejsce
W12 Miejsce Twoich Spotkań, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-22 17:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-22 20:00
miejsce
W12 Miejsce Twoich Spotkań, Opole,...
wstęp biletowany