Kobieta artykuł sponsorowany
13 lipiec 2022

Jak utrwalić skręt włosów?

fot. nadesłane
Kręcone włosy to aktualnie coraz bardziej pożądany typ pasm. Są pełne uroku, sprężyste, pełne energii i objętości. Popularność świadomej pielęgnacji sprawiła, że coraz więcej osób odkrywa, że ich włosy nie są po proste lub spuszone, ale lubią się falować, a nawet kręcić! To z kolei sprawia, że ich posiadaczkom zależy na tym, by odpowiedni skręt włosów utrzymywał się jak najdłużej. Mimo to okazuje się, że nie zawsze jest to łatwe zadanie. Jak wydobyć i utrwalić skręt włosów? Dowiedz się więcej o pielęgnacji włosów wysokoporowatych. 

Kręcone włosy – jak wydobyć skręt?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich pasma tak naprawdę nie są idealnie proste, a podatne na kręcenie. Kręcone włosy są bardzo częste w przypadku coraz większej liczby osób, jednak wiele kobiet nie zdaje sobie z tego sprawy. Dodatkowo brak odpowiedniej pielęgnacji czy korzystanie z prostownicy sprawiają, że nasze kosmyki są ciągle spuszone i nie wyglądają zadowalająco. W rzeczywistości tym, czego potrzebują, jest wydobycie skrętu!

Jak wydobyć skręt włosów? W tym celu warto skorzystać ze specjalnych kosmetyków stworzonych właśnie o włosach kręconych. Wiele z nich to mleczka lub odżywki typu leave-in, które nie wymagają spłukiwania. Aktualnie dzięki bardzo dużej liczbie produktów tego typu, stylizacja i pielęgnacja włosów wysokoporowatych stała się znacznie prostsza.

Jak utrwalić skręt loków?

Być może niektórzy w odpowiedzi na to pytanie uznaliby, że najlepszym sposobem na utrwalenie loków jest użycie odpowiedniego sprzętu do kręcenia włosów. Niestety stylizacja pasm w taki sposób może sprawić, że z czasem będą one w złym stanie. Włosy narażone na częste działanie wysokiej temperatury szybciej się przesuszają, zaczynają łamać i kruszyć. Znacznie lepszym sposobem na utrwalenie loków będzie użycie właściwych kosmetyków do stylizacji. Ważna jest także metoda nakładania produktu.

W celu wydobycia skrętu bardzo dobrze sprawdzą się żele do stylizacji. Mogą mieć różną konsystencję od bardzo rzadkich, bo gęste i zbite. Taki żel najlepiej nakładać na całą długość pasm. Warto zwrócić uwagę, by kosmetyk był rozłożony równomiernie. Następnie można samodzielnie ugniatać pasma dłońmi, lub użyć specjalnie do tego celu przeznaczonej szczotki.

Dlaczego loki tracą skręt?

Niestety w przypadku pielęgnacji włosów kręconych, szczególnie na początku drogi, zdarza się, że nasze pasma pomimo zastosowania odpowiednich kosmetyków, zaczynają tracić skręt. Przyczyny takiej sytuacji mogą być złożone, jednak bardzo często źródło to tkwi w pielęgnacji niedopasowanej do potrzeb włosów. Nakładanie zbyt dużej ilości produktów, stosowanie mocno nawilżających i odżywczych kosmetyków lub niewłaściwy sposób suszenia i czesania – to wszystko może mieć wpływ na utratę skrętu.

Jak do tego nie dopuścić? Przede wszystkim należy znać potrzeby swoich włosów, stąd tak ważna jest znajomość ich porowatości. Przykładowo włosy wysokoporowate muszą otrzymywać zarówno proteiny, emolienty i humektanty, jednak w odpowiednich ilościach. Nadmiar protein może sprawić, że staną się sztywne i rozprostowane.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Opole
21.2°C
wschód słońca: 05:31
zachód słońca: 20:14
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2022-08-21 19:00
miejsce
Amfiteatr Tysiąclecia, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-27 20:00
miejsce
Amfiteatr Tysiąclecia, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-06 17:30
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-06 20:30
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany