Kobieta artykuł sponsorowany
8 czerwiec 2022

Cienkie, kręcone włosy – jak je pielęgnować?

fot. nadesłane
Kiedy mówimy o kręconych włosach, najczęściej mamy na myśli grube, sprężyste i mięsiste loki oraz fryzurę pełną objętości. Tymczasem okazuje się, że kręcone włosy mogą przyjmować różne formy, a ich posiadaczki często zmagają się z różnego rodzaju problemami. Jednymi z nich są cienkie, oklapnięte i pozbawione objętości loki. Jak powinna przebiegać pielęgnacja kręconych włosów, które jednocześnie są cienkie? Sprawdź.

Kręcone włosy – pielęgnacyjne wyzwanie

Wiele osób, w szczególności posiadaczek prostych włosów, marzy o lokach. Nie ulega wątpliwości, że kręcone włosy przyciągają wiele spojrzeń, a ich posiadaczki często otrzymują wiele komplementów. W rzeczywistości pielęgnacja kręconych włosów bardzo często okazuje się sporym wyzwaniem. Dlaczego?

Włosy kręcone są podatne na wiele czynników zewnętrznych. Łatwo chłoną wilgoć, lubią się puszyć, a jednocześnie są suche, co stanowi ich naturalną cechę. Długie, kręcone włosy mogą się plątać, a jeśli ich równowaga PEH nie zostaje zachowana, często sprawiają problemy przy rozczesywaniu, co bywa frustrujące. 

Pielęgnacja włosów cienkich i kręconych – co warto wiedzieć?

Jak już wspomniano, kręcone włosy nie zawsze muszą stanowić synonim grubych i mięsistych loków pełnych objętości. Bardzo często okazują się one delikatne, kruche i jednocześnie cienkie. Częstym problemem osób posiadających cienkie i kręcone włosy jest brak objętości u nasady, przez co włosy wyglądają na oklapnięte i nieświeże. Jak w takim razie powinna wyglądać pielęgnacja włosów cienkich i kręconych?

Przede wszystkim warto znać porowatość swoich pasm. To pozwoli nam określić ich potrzeby i dobrać produkty, które w pełni będą im odpowiadać. Jeśli Twoje loki są wysokoporowate, warto dostarczać im duże ilości emolientów wraz z odpowiednio zbalansowanymi proteinami i humektantami. W przypadku średnioporowatych loków, które są w stosunkowo dobrej kondycji, dobrze wybierać kosmetyki, które zapewnią równowagę PEH. Niskoporowate loki najbardziej polubią się humektantami.

Jakie kosmetyki do cienkich loków?

Jak sprawić, by cienkie loki nie traciły swojej objętości i utrzymywały skręt oraz definicję? W przypadku pielęgnacji włosów cienkich kluczowy jest dobór odpowiednich produktów oraz ich aplikacja. Cienkie loki zdecydowanie nie lubią bogatych i obciążających formuł, dlatego też w ich przypadku maska do włosów nie powinna być stosowana zbyt często. Przy codziennym myciu znacznie lepiej sprawdzi się odżywka, która odżywi i nawilży włosy po użyciu szamponu. Jeśli chodzi o maskę, warto wybierać te o lżejszej konsystencji i w zależności od kondycji oraz częstotliwości mycia włosów używać jej co 1-2 tygodnie.

Istotna jest również aplikacja produktów. By nadmiernie nie obciążyć cienkich pasm u nasady i jednocześnie nie spowodować przetłuszczenia skóry głowy, odżywkę lub maskę najlepiej aplikować od połowy ucha.

W jaki sposób zadbać o podkreślenie skrętu cienkich loków? Tutaj dobrze sprawdzą się mleczka oraz żele stylizujące. Warto jednak zwrócić uwagę, czy nie posiadają one zbyt obciążającej formuły, gdyż możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Opole
21.8°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 21:05
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2022-07-11 17:30
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-11 20:00
miejsce
Pub Maska-Laboratorium, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-11 20:30
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-15 20:00
miejsce
Amfiteatr Tysiąclecia, Opole, ul....
wstęp biletowany