18 maj 2023

Zaufanie malucha to podstawa

fot. KMP Opole
”Bądź grzeczny, bo zabierze Cię Pan policjant!” – niestety, zdarza się, że takich słów używają wobec swoich pociech dorośli. Wzbudzając poczucie strachu przed mundurem, często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji jakie mogą przynieść nasze słowa. Dlatego wychodzimy naprzeciw najmłodszym, aby przekazać, że policjant nie taki straszny jak go malują.
REKLAMA

Policjant zaproszony do żłobka ma nie lada wyzwanie. Małe dziecko nie zna przecież zasad bezpieczeństwa, nie wie jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi czy jak postępować z cudzym zwierzęciem. I tak ma być, bo dzieciństwo rządzi się swoimi prawami.

Dlatego dzisiejsze spotkanie na które zostali zaproszeni policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu miało niecodzienny wymiar. Tu nie chodziło o prelekcje czy sprawdzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Zadaniem policjantów było oswojenie dzieci z mundurem i pokazanie, że z policjantem można miło spędzić czas. Podczas zabawy z wykorzystaniem mobilnego miasteczka ruchu drogowego, każdy mógł wcielić się w rolę strażaka, ratownika czy pieszego.

Zwracamy się z apelem do rodziców!

Wymuszanie na dziecku posłuszeństwa słowami ,,Bądź grzeczny bo zabierze Cię Pan policjant” jest tylko chwilowe, a konsekwencje w przyszłości mogą zagrozić bezpieczeństwu Twojej pociechy. Przypuśćmy, że dziecko gubi się, zaczepi je ktoś obcy lub sam będziesz potrzebował pomocy. Wówczas mało prawdopodobne jest, że dziecko zwróci się wtedy do policjanta, który byłby w okolicy. Straszone wcześniej mundurem może bać się nawiązania z funkcjonariuszem kontaktu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Opole
15.7°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 20:59
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opolu

kiedy
2023-06-12 19:00
miejsce
Filharmonia Opolska, Opole, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-14 19:00
miejsce
W12 Miejsce Twoich Spotkań, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-15 19:30
miejsce
Studenckie Centrum Kultury, Opole,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-16 19:00
miejsce
Ośrodek Kultury i Sportu,...
wstęp biletowany